Satış Sözleşmesi

SATIŞ SÖZLEŞMESİ
MADDE 1- TARAFLAR
1.1- SATICI :
Ünvanı : Selçuk İmpeks
Adresi : Atatürk Cad.İsabey Mah.No:86 Selçuk-İzmir
Faks :0232 892 3252
Email: info@kombucay.com.tr

MADDE 2- KONU
İşbu sözleşmenin konusu, ALICI'nın SATICI'ya ait www.kombucay.com.tr internet sitesinden elektronik ortamda siparişini yaptığı aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen ürünün satışı ve teslimi ile ilgili olarak 4077
sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmeleri Uygulama Esas ve Usulleri Hakkında Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin saptanmasıdır.

MADDE 3- SÖZLEŞME KONUSU ÜRÜN
Ürünlerin çeşitleri,koli bilgileri, Miktarı, Markaları,Satış Bedeli www.kombucay.com.tr sayfasında belirtildiği şekildedir.Selçuk İmpeks Sağlık ve Güzellik Hiz.Ltd.Şti.Ürün özellik ve fiyatlarını dilediği zaman bu bilgilerde değişiklik yapma hakkına sahiptir.

MADDE 4- GENEL HÜKÜMLER

4.1- ALICI, www.kombucay.com.tr internet sitesinde sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ön bilgileri okuyup bilgi sahibi olduğunu ve elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini beyan eder.

4.2- Sözleşme konusu ürün, ALICI'nın yerleşim yerinin uzaklığına bağlı olarak internet sitesinde ön bilgiler içinde açıklanan süre içinde ALICI veya gösterdiği adresteki kişi/kuruluşa teslim edilir.Teslimat sırasında kimlik gösterilmesi zorunludur.

4.3- Sözleşme konusu ürün, ALICI'dan başka bir kişi/kuruluşa teslim edilecek ise, teslim edilecek kişi/kuruluşun teslimatı kabul etmemesininden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.4- SATICI, sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım klavuzları ile teslim edilmesinden sorumludur.

4.5- Sözleşme konusu ürünün teslimatı için bedelinin ALICI'nın tercih ettiği ödeme şekli ile ödenmiş olması şarttır. Herhangi bir nedenle ürün bedeli ödenmez veya banka kayıtlarında iptal edilir ise, SATICI ürünün teslimi yükümlülüğünden kurtulmuş kabul edilir.Ödeme gerçekleşene kadar ürün gönderilmez.

4.6- Siparişler 1-3 iş günü içerisinde anlaşmalı kargo şirketine teslim edilir.
Cumartesi günleri kargo çıkışı yapılmaz. Pazar günleri Kargo teslimat yapmaz.Kargoda doğabilecek gecikmelerden SATICI sorumlu tutulamaz.

4.7- SATICI mücbir sebepler veya nakliyeyi engelleyen hava muhalefeti, ulaşımın kesilmesi gibi olağanüstü durumlar nedeni ile sözleşme konusu ürünü süresi içinde teslim edemez ise, durumu ALICI'ya bildirmekle yükümlüdür.Bunun dışında kargo şirketlerinin dağıtım ağları ve imkanları doğrultusunda ürününüz size en kısa sürede ulaştırılacaktır.Kargo seçme hakkınız mevcuttur.

4.8-Teslimatta yaşanan problemlerde Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi,şişelerin bir veya birkaçının kırılması gibi durumlarda zarar www.kombucay.com.tr tarafından telafi edilir.

4.9-Zarar görmüş paketler teslim alınmayarak teslimatı yapan Kargo firmasına tutanak tutturulmalıdır.
* Eğer teslimatı yapan firma yetkilisi paketin hasarlı olmadığını düşünüyorsa, orada paketin alınarak ürünlerin hasarsız teslim edildiğini kontrol ettirme ve durumun yine bir tutanakla tespit edilmesini isteme hakkınız vardır.
* Paket tarafınızdan teslim alındıktan sonra teslimatı yapan firmanın görevini layıkıyla yaptığı kabul edilmiş sayılır.
* Paket kabul edilmemiş ve tutanak tutulmuş ise durum, tutanağın sizde kalan kopyasıyla birlikte en kısa zamanda Kombucay.com.tr 'ye bildirilmelidir. Bu durumda en kısa sürede yeni ve sağlıklı bir teslimatın gerçekleşmesi sağlanacaktır.

MADDE 5- CAYMA HAKKI
5.1-Orijinal ambalajı bozulmamak ve ürüne zarar vermemiş olmak kaydıyla www.kombucay.com.tr 'den satın aldığınız bir ürünü 7 gün içerisinde koşulsuz şartsız Cayma Hakkınızı kullanarak iade edebilirsiniz.

5.2-Cayma hakkının kullanılması için bu süre içinde SATICI'ya faks, email veya telefon ile bildirimde bulunulması ve ürünün ambalajının açılmamış, bozulmamış ve ürünün kullanılmamış olması şarttır.

5.3-İade işlemi için tarafımızdan kesilmiş olan faturanın da gönderilmesi gerekmektedir.
Cayma hakkı nedeni ile iade edilen ürünün kargo bedeli ALICI tarafından karşılanır.

5.4-Teslimatta yaşanan problemlerde Özel Kargo Firması ile yapılan gönderilerde, taşıma sırasında paketin zarar görmesi,şişelerin bir veya birkaçının kırılması gibi durumlarda zarar www.kombucay.com.tr tarafından telafi edilir.

5.5-Koliler açıldıktan sonra geri iade söz konusu değildir.MADDE 6- CAYMA HAKKI KULLANILAMAYACAK ÜRÜNLER

Açılmış,ambalajı bozulmuş,içinden bir veya birkaçı içilmiş,eksik,tarafımızdan kesilmiş faturası olmayan kolilerin kesinlikle geri iadesi söz konusu değildir.


MADDE 7- YETKİLİ MAHKEME
İşbu sözleşmenin uygulanmasında, Sanayi ve Ticaret Bakanlığınca ilan edilen değere kadar ÜRETİCİ firmanın bulunduğu yerleşim yerindeki Tüketici Hakem Heyetleri ile ÜRETİCİ firma'nın yerleşim yerindeki(Selçuk-İzmir) Tüketici Mahkemeleri yetkilidir.

Siparişin gerçekleşmesi durumunda ALICI işbu sözleşmenin tüm koşullarını kabul etmiş sayılır.

SATICI
Selçuk İmpeks Sağlık ve Güzellik Hiz. Turz. San ve Tic.Ltd. Şti

ONLINE ALIŞVERİŞLERDE BİLMENİZ GEREKENLER

- Kullanıcıların kredi kartı bilgileri, çoğu zaman internet üzerinden yapılan alışverişlerde değil fiziki ortamlarda çalınmaktadır. Bu nedenle kredi kartınızı günlük hayatta kullanırken dikkatli olun. Ay sonu gelen ekstre bilgilerini dikkatli kontrol edin ve size birşey ifade etmeyen alışverişler için firmalarla irtibata geçin.

- İnternetten alışveriş yaparken tanıdığınız, bilgi hattı veya müşteri hizmetleri servisi bulunan siteleri tercih edin. Internet sitesinde firmanın açık adresinin ve telefonun yer yeniasına dikkat edin. Bilmediğiniz bir firmadan alışveriş yapacaksanız alışverişinizi yapmadan ürünü aldığınız mağazanın bütün telefon / adres bilgilerini not edin. Eğer güvenmiyorsanız alışverişten önce telefon ederek teyit edin.

T-Soft E-Ticaret Sistemleriyle Hazırlanmıştır.